Poruchy autistického spektra

Imgw

Autor: Kateřina Thorová

Ilustrátor: Olga Ptáčková; Vladimír Zindulka

Nakladatel: Portál

Publikace přináší komplexní pohled na jedno z nejtěžších dětských vývojových onemocnění - poruchy autistického spektra, mezi něž patří především dětský autismus, atypický autismus, Aspergerův syndrom a deziintegrační porucha. Kniha výrazně rozšiřuje informace některých kapitol z úspěšné mezioborové publikace Dětský autismus (Portál, 2004) a zároveň přidává mnohé nové tematické okruhy, které jsou v dané problematice považovány za stěžejní. Mezi ně patří například raná diagnostika v praxi, diferenciální diagnostika z pohledu psychologa, vzdělávání a terapie, rodinná problematika, prognóza, specifika vývoje poruchy, školní a sociální problematika. Výklad je doplněn množstvím kazuistik, ukázek dětských kreseb a fotografií z autorčina bohatého archivu.

PhDr. Kateřina Thorová, Ph.D., je doktorkou klinické psychologie, specializuje se na dětskou vývojovou psychologii a psychodiagnostiku. Mnoho let se věnuje práci s dětmi s různými vývojovými poruchami. Publikuje především v oblasti poruch autistického spektra. V nakladatelství Portál jí vyšla monografie Poruchy autistického spektra (2006, aktualizované vydání podzim 2015) a Vývojová psychologie (2015). Je také spoluautorkou knihy Agrese u lidí s mentální retardací a autismem (2007).

Publikace je dostupná pouze v elektronické podobě na alza.cz:

https://media.alza.cz/poruchy-autistickeho-spektra-d509565.htm?kampan=adpla-me_produkty_elektronicke-knihy&gclid=CjwKEAjwpPCuBRDris2Y7piU2QsSJAD1Qv7BTkBBb8hX1S_Cd5ryMJFUxvllqyI51f5wx_X2l4msChoCXyrw_wcB

 

Maria Kokešová | 25. 08. 2015

zpět na kategorii Zajímavé knihy

Diskuze