1.konference rodičů dětí s PAS na téma: Nechceme se bát budoucnosti

977976_660083840675502_1790773825_o

V pátek 5.dubna 2013 proběhla velice úspěšná 1.konference rodičů dětí s PAS na téma Nechceme se bát budoucnosti v kanceláři Veřejného ochránce práv v Brně.

Zúčastnilo se přes 200 rodičů, pedagogů, sociálních pracovníků, psychologů, lékařů,  zástupců Magistrátu města Brna a Jihomoravského kraje.

S úvodním slovem vystoupil ombudsman Pavel Varvařovský, který převzal nad akcí záštitu, stejně jako primátor města Brna Roman Onderka.

V dopolední části měli hlavní slovo rodiče dětí a v odpolední odborníci na danou problematiku.

Za Apla Praha paní ředitelka Magdalena Čáslavská a diagnostička Kateřina Thorová. Dále speciální pedagog Norika Zahradníková, vedoucí sociálního odboru Lea Janků, právník od ombudsmana Jiří Hrubý a psycholožka Zuzana Masopustová.

Akci moderoval Jan Hanák.

Tímto děkujeme i Mileně Němcové, Hedvice Novotné, Honzíkovi Hanákovi, Filipovi Havelkovi, Lence Čtveráčkové, Haně Kobelkové, Jiřímu Jandovi, Terezce Foitlové, Kristýnce Kadlecové, Daně Bednářové a Daniela Bobkové.


Z dotazníků zpětné vazby je jasné, že účastníci mají zájem o 2.konferenci.

Termín je naplánovaný na sobotu 21. března 2015 opět v kanceláři Veřejné ochánkyně práv v Brně. Konference odstartuje kampaň ke Světovému dni porozumění autismu - Light It Up Blue.

Video z 1.konference rodičů dětí s PAS:

https://www.youtube.com/watch?v=gjTsxEoItFo

 

Eva Honková | 15. 05. 2013

zpět na kategorii Konference

Diskuze