V Brně společně proměníme pět dětských snů ve skutečnost

A3_you_dream_we_run_brno_(8)-page-001

Modrá beruška - komunitní centrum rodičů a dětí s poruchou autistického spektra oznamuje, že při příležitosti prvního školního dne proběhlo v sídle úřadu JMK vylosování pěti dětí s autismem, kterým tato neziskovka za podpory Krajského vojenského velitelství Brno a PROAUT, spolku pro podporu osob s autismem splní jejich sny v rámci druhého ročníku čtyřiadvacetihodinového charitativního běhu

„You Dream We Run BRNO 2014“.

Šťastnou pětku vylosoval radní Jihomoravského kraje, pan Mgr. Marek Šlapal za účasti Mgr. Jiřího Jandy, který nad akcí převzal záštitu. Mezi zástupci, kteří se podílí na charitativním běhu byla i předsedkyně Modré berušky, paní Eva Honková a Mgr. Michaela Okounová.

Představujeme  děti, pro které společně splníme jejich sny.

1. ANDREAS SEDLÁČEK - SEN: pobyt u moře

Andreas je 7 letý chlapec. Letos nastoupil do první třídy základní školy Barvičova. Zajímá se o městskou hromadnou dopravu, baví ho dopravní značky, auta a vlajky. Má rád nové zážitky a rád cestuje. Vody v bazénu i ve vaně se bojí, ale moře a hraní ve vyhřátém písku mu přináší relaxaci a odpočinek.Jsem vděčná za to, že díky Vám mu mohu tento zážitek dopřát.

2. VíTEK SOUCHOP - SEN: herní PC

Vítek 10 let. Vítek je mimořádně nadaná a má Aspergrův syndrom. Letos byl zapojen v projektu Centra Masarykovy univerzity pro rozvoj nadaných dětí v Jihomoravském kraji, má IQ 133 diagnostikované od Mensy. Je velice společenský, když má náladu píše příběhy a také maluje. Za poslední dobu si Vítek prožil dost špatné období. Zažil šikanu a diskriminaci ve škole, když ho vyloučili z družiny a kroužků. Vůbec nechápal, proč se to stalo. I přesto, že mu byli odepřeni kamarádi a psychicky se zhrnoutil, pořád vyhledává společnost.

Počítač mu pomůže nahradit nebo propojit chybějící kamarády, o které tolik stojí. Uvolňuje u něj napětí a stres ze sociálních interakcí a využívá ho jako formu vzdělávání a relaxace. Jeho starý počítač je již nevýkonný a nejnovější hry - filmy mu bohužel nejdou spustit. Často ho to rozčiluje. Díky splnění snu si bude moci zahrát nejnovější hry nebo spusit obsáhlejší filmy bez sekání a bude z toho neskonale šťasný a spokojený. Děkujeme.

3. JAN ARNOŠT - SEN: jízdní kolo

Náš syn Jan dělá rád vše, co dělají ostatní děti jeho věku. I když je to pro něho někdy hodně náročné. Každá nová aktivita, kterou zvládne je pro něj velký přínos, který ho posouvá dál a přibližuje ho k ostatním dětem.Jeník má nejraději komiksy a dětské knížky, některé oblíbené příběhy čtyřlístku přečetl již nesčetněkrát.Moc rád si také hraje na počítači a tabletu, kde je ve svém živlu, když vymýšlí, staví, doluje, stará se o zvířátka, farmu...Spolu s bráškou, který plní roli navigátora chodí ven jezdit na koloběžce.Víme, že má obavy, přesto se moc těší, až pomalu koloběžku vymění za nové kolo a bude jezdit jako jeho bratr. 

4. KAMIL MIKULICA - SEN: digitální hodinky CASIO
Kamil je 13-ti letý chlapec,sportovně založený,má rád vše co se týče technologie,nejvíce však počítače a vše s tím spojené. Má cit pro vše moderní, zakládá si na pěkném oblečení i doplňcích. Hodinky si moc přál,protože si svoje nešťastnou náhodou polámal. Orientace podle nich je pro něj velice důležitá,proto byl neskutečně šťastný,že byl vylosován.

5. MÍŠA MÜLLER - SEN: zahradní houpačka
Míša má 11 let. Jeho velkým koníčkem je pozorování hmyzu.Kdyby mohl, neustále kreslí brouky, berušky, termity a krtonošky. Pozoruje je v přírodě, v televizi i na počítači. Příroda a její ztvárnění ho činí šťastným. Miluje také svoji sestru Karolínku, které s potěšením vyrábí nejrůznější dárečky. Zahradní houpačku si Míša přeje především proto, aby na ní mohl trávit svůj volný čas právě se sestrou a pozorovat hmyz v jeho těsné blízkosti.

Všem vylosovaným dětem moc gratulujeme.


Díky přihlášeným týmům, běžcům i veřejnosti se podařilo splnit všech 5 dětských snů. Čtyři sny - hodinky CASIO, jízdní kolo, zahradní houpačka, herní PC byly předány přímo na závěr akce.

Sen pobyt u moře byl proplacen CK Cílka, kterou si vybrala maminka Andrease a uskuteční se v srpnu 2015.

 

Eva Honková | 12. 09. 2014


zpět na kategorii Galerie - Akce

Diskuze