11. ROZHOVOR s Richardem Samsonem o pojištění pro děti s poruchou autistického spektra

A35

1. Richarde, prozraď nám něco o sobě ?

V oblasti pojišťovnictví a financí se pohybuji již 15 let. Začínal jsem v roce 1999, kdy se demonopolizoval trh s povinným ručením. V současné době společně s týmem svých obchodních zástupců poskytujeme poradenství v oblasti pojištění, spotřebních úvěrů a hypoték několika tisícům klientů.

2. Setkala jsem se s názorem, že děti s poruchou autistického spektra nikde nechtějí pojistit. Co je na tom pravdy ?

U dětí s touto poruchou je riziko pojistného plnění pro pojišťovnu nikoliv nahodilé, ale velmi reálné a pravděpodobné. Proto většina pojišťovacích ústavů toto riziko do pojištění vůbec nepřijme.

3. Co bys rodičům nabídl ?

V tento okamžik bych využil produkt Allianz pojišťovny, která nabízí pojistnou ochranu i těm klientům, kteří jsou v důsledku svého zdravotního stavu standardně nepojistitelní.

Jedná se o produkty, kdy se nezkoumá zdravotní stav pojištěných. U úrazového pojištění je rozsah pojistné ochrany taxativně vyjmenován i s částkami, které za úraz pojišťovna vyplatí (tzv. bolestné).

Na první pohled by se mohlo zdát, že rozsah krytí je malý, ale protože seznam vyjmenovaných úrazů se neustále rozšiřuje, troufnu si říct, že dnes takový klient získá lepší pojistnou ochranu než „zdravý“ klient ve standardní úrazové pojistce, kterou uzavřel před 10 ti lety a do dnešního dne ji neupravil.

4. Jak mají postupovat rodiče v případě, že se rozhodnou své dítě u Allianz pojistit ?

To je velmi jednoduché. Stačí zavolat do naší kanceláře a domluvit si schůzku, na které probereme přání a potřeby klienta a navrhneme možná řešení.

Richard Samson s.r.o

Allianz pojišťovna a.s.

Ostravská 2, 636 00 BRNO

pevná linka 548 215 156, mobil 602 932 081

5. Co zajímavého ještě Allianz pojišťovna nabízí ?

Allianz pojišťovna je společnost, která je průkopníkem a hlavním inovátorem na českém i mezinárodním pojistném trhu a je dobře hodnocená odborníky  i laiky pro svůj přístup ke klientům.

Víte, že Allianz pojistila Titanik či americká „dvojčata“? A budeme plnit i v případě ztraceného malajsijského letadla.

V rámci produktového portfolia bych kromě životního pojištění  určitě vyzdvihl i pojištění majetku s nejširším krytím s garancí, případně povinné ručení s krytím živlu, škodami způsobenými zvěří (střet i poškození), živlem a odcizením zdarma plus nadstandardní asistenční služby s náhradním vozidlem i při poruše či bez limitní cestovní pojištění.

Děkujeme za rozhovor.

Eva Honková | 29. 07. 2014

zpět na kategorii Rozhovory

Diskuze