Pohádkový příběh - KAMENY A ŘÍŠE PERMONÍKů s recenzí od Táni Fischerové

13d439bca9_87891153_o2

Kamarád Modrých berušek Mgr.Václav Procházka Ph.D. spolu s Magdou Andersovou stvořili tento poutavý pohádkový příběh a Česká geologie ho vydala jako populárně vzdělávací publikaci. 

Kniha je určena pro všechny, kdo se chtějí zábavnou formou dozvědět o "neživé" přírodě, hlavně však pro děti od 9 do 12 let.

  • Nakladatel Občanské sdružení Česká geologie, Praha, 2012, 1.vydání, brožovsný výtisk
  • formát A5, 67 stran (z toho 15 celostránkových barevných ilustrací s fotografiemi s geologickou tematikou), včetně resjtříku pojmů a doplňujících komentářů k fotografiím
  • doporučená prodejní cena 190,- Kč. Při nákupu přímo od vydavatele (ceskageologie@volny.cz, mobil 777 112  645) je cena 140,- Kč + případně poštovné
  • seznam prodejních míst po ČR v odkazu:http://ceskageologie.blog.cz/1208/knizka-pro-deti-permonici

​Václav požádal paní Táňu Fischerovou, aby si knihu přečetla a napsala k ní recenzi.

"Z pohádky o kamenech a permonících je vidět, že autor, Václav Procházka, má svůj obor rád, téměř by se dalo říct, že je do kamenů zamilovaný. Píše o vltavínech i o bádání s láskou a tím přitahuje i nás laiky. Určitě vím mnohem víc o vltavínech a říše, která žije pod zemí, je součástí té úcty k zemi. Permoníci pomáhají tvořit a lidé (děti) jsou s nimi propojeni. Netušila jsem, že mě to bude tak těšit a zajímat. Je dobře, když má někdo něco rád. Je dobře, že pan Procházka má rád svoje povolání - poslání a píše o něm.

Táńa Fischerová

 

Eva Honková | 03. 08. 2013


zpět na kategorii Zajímavé knihy

Diskuze