7. ROZHOVOR se Simonou Votyovou - PR manažerkou APLA Praha o připravovaném charitativním kalendáři

Ztracen%c3%a1_p%c3%adsni%c4%8dka
  • Paní Votyová, odešla jste z TV Prima abyste mohla pracovat pro APLA Praha, jak velká to byla změna ? 

Z TV Prima jsem odešla už před rozhodnutím přihlásit se do projektu Rok jinak nadace Vodafone, díky kterému jsem začala pracovat pro APLA. Práce ve zpravodajství je sice hodně zajímavá a pestrá, ale obnáší to, že musíte být v pohotovosti téměř 24 hodin denně a já jsem se chtěla víc věnovat rodině. Přijala jsem tedy nabídku menší televize, ale pořád jsem cítila potřebu zkusit v životě něco jiného, co by mi dávalo větší smysl, a proto jsem se přihlásila do projektu Rok jinak nadace Vodafone, ve kterém se mi podařilo uspět a začít spolupracovat s organizací APLA. Změna to nebyla zas tak velká, jak by se mohlo zdát, protože v APLA píšu tiskové zprávy a různé články, a to jsem dělala i v televizi, akorát na jiné téma. V APLA pořádám různé charitativní akce, což je hodně produkční činnost, v televizi jsem musela také pořád něco vyřizovat, někam volat, takže ten princip práce je dost podobný.

 

  • Co se Vám během práce pro APLA podařilo, z čeho máte největší  radost ? 

Radost mám z každého projektu, který přinese větší informovanost o autismu. Když jsem do APLA nastoupila, povedlo se mi dostat autismus do médií i do hlavního televizního zpravodajství. Ale od té doby nastal trochu útlum, novináři mi sami řekli, že jsem je články o autismu už zahltila.. Takže je třeba vymýšlet nové projekty, které by média zaujala, proto děláme různé charitativní akce, jako například turnaj Nadoraz nebo textařská soutěž Ztracená písnička. Akce pořádáme ale nejen kvůli šíření informovanosti o autismu, ale snažíme se i o to, aby byly přínosné pro lidi s touto diagnózou nebo jejich rodiče a přátele, což bylo například předávání cen APLAUS.

 

  • Jak vznikla myšlenka charitativního kalendáře a kdo všechno se na focení podílel?

Abych byla upřímná, nápad vzniknul nad kalendářem dobrovolných hasičů, který jsme dostali v APLA. Seděly jsme na poradě, samé ženské a prohlížely jsme si náš dárek, nad kterým jsme se dost bavily. A najednou přišla myšlenka, že by mohla mít kalendář i naše organizace. Na focení se podílela především fotografka Jana Hozová, která je velmi šikovná a má syna s autismem, takže se dokázala vcítit do dětí, které pózovaly před objektivem s umělci. Pak samozřejmě umělci - Marek Ztracený, Ondřej Brzobohatý, Michal Malátný, Pavel Šporcl, Jiří Langmajer, Jan Čenský, Petr Janda, Lukáš Hejlík, Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy, moderátor Roman Buťa, Tomáš Staněk (UDG) a mladík s autismem Martin Křenek. A pochopitelně děti s autismem, bez kterých by to nešlo. Všichni na kalendáři pracovali bez nároku na honorář a s velkým nasazením a  za to jim patří opravdu velký dík.    

                   

  • Od kdy bude možné si zakoupit vstupenky na křest kalendáře, kdy a kde se tato výjimečná akce uskuteční ?

Vstupenky budou k dostání od začátku srpna v síti Ticketpro a jejich cena je 150 Kč. Na křtu kalendáře vystoupí někteří umělci, kteří v něm jsou vyfocení, zároveň proběhne i benefiční koncert, těšit se můžete například na Marka Ztraceného, houslového virtuosa Pavla Šporcla a další hosty. Program bude opravdu pestrý, proběhne například i aukce o jediný kalendář s originál podpisy  a také můžu prozradit, že možná přijde i Sheldon Cooper a velmi krásná kmotra. Výtěžek z akce je věnován na rozvoj rané péče dětí s autismem. Akce proběhne 24. 10. od 18 hod v legendárním klubu Meet Factory v Praze 5.

 

  • Na co se můžeme těšit v roce 2014? 

      Na kalendář APLA 2014 „Každý je originál“ i když jeho zahájení proběhne už v roce 2013. Jinak plánujeme další kalendář, téma ale zatím nebudu prozrazovat. Dále proběhne 2.ročník ceny APLAUS, což je předávání cen lidem, kteří pomáhají lidem s autismem. V hlavě máme několik dalších nápadů, ale musíme si ještě ujasnit, které z nich opravdu zrealizujeme. A kdo ví, co nás napadne na poradě nad nějakým dárkem.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme úspěch celému projektu.

 

Na základě spolupráce mezi APLA Praha a Modrou beruškou se mohou brňáci a jihomoraváci těšit na výstavu fotografií také v některém obchodním centru v Brně.

 

Detaily upřesníme.

 

A příště se můžete těšit na rozhovor se Zuzanou Polákovou o aktivitách o.s. PAS

 

 

 

Eva Honková | 31. 07. 2013


zpět na kategorii Rozhovory

Diskuze